A  A  A

Żniwa w Paryi

Żniwa w ParyiPierwsza edycja "Żniw w Paryi" – Warsztatów na Szlaku Rzemiosła, była kontynuacją rozpoczętych Sianokosami w gospodarstwie Paryja imprez okołorolniczych na Pogórzu. Jest to próba przeniesienia ze skansenów w rodzimy krajobraz kultury i tradycji związanej z pracami polowymi. Szczegółowe informacji o Żniwach znajdziesz TUTAJ.

Organizatorem Żniw w Paryi są:
Gospodarstwo agroturystyczne Paryja w Ołpinach,
Szlak Tradycyjnego Rzemiosła - Fundacja NAD Wyraz,
Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości.

więcej...

Mimochodem Samochodem z Klubem Podróżników

Mimochodem Samochodem z Klubem PodróżnikówJak już kilkakrotnie zostało to udowodnione, Pogórze Ciężkowickie na wycieczki samochodowe "Mimochodem Samochodem" z przewodnikiem nadaje się doskonale. Ilość i jakość atrakcji i ich lokalizacje pozwalają na organizację ciekawych tras. W ten sposób również zaplanowaliśmy wyjazd z Klubem Podróżników Śródziemie z Krakowa. W piątkowy wieczór 15 lipca spotkaliśmy się w gospodarstwie Paryja w Ołpinach, tutaj uczestnicy wyjazdu zapoznali się wstępnie z ciekawostkami regionu, a drugiego dnia 16 lipca wyruszyliśmy na wycieczkę. Wszelkie informacje na temat wyjazdu, relacje i komentarze uczestników członkowie klubu zamieszczają na forum TUTAJ.

więcej...

Entomania w Wygiełzowie

Entomania w WygiełzowieNajwiększe w 2011 roku spotkanie na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski – WIELKIE WARSZTATY REGIONALNE, przebiegały pod hasłem ETNOmania. Odbyły się one w gościnnych progach Skansenu - Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.
CAŁODZIENNE WARSZTATY RZEMIOSŁA I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO to możliwość prezentacji garncarstwa, wikliniarstwa, bibułkarstwa, koronki klockowej, zabawkarstwa, bednarstwa, łyżkarstwa, malarstwa na szkle, haftu, zielarstwa, plecenia wianków, ikonopisarstwa.

więcej...

Wakacje z duchami - Fotorelacja

Wakacje z duchami - FotorelacjaWakacje z duchami to obóz wędrowny realizowany w terminie 18-25 lipca 2011 roku. Ośmiodniowa trasa obozu „prawdopodobnie” wiodła przez Gorce, Pieniny i Pogórze Rożnowskie. Centralną część obozu stanowiły Pieniny, które uczestnicy poznali bardzo dokładnie, zwiedzając m.in. zamki Niedzicki i Czorsztyński, zdobywając Macelak, Trzy Korony, Sokolicę, Wysoką, spływając łodziami flisackimi. Czy był to najłatwiejszy z obozów STA Wierchy w tym sezonie? Zdania tutaj pozostaną mocno podzielone. „Bez porównania” obóz miał swoich kilka naj... Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

więcej...

Jarmark Artystów i Rękodzielników

Jarmark Artystów i RękodzielnikówW czasie X Jarmarku Artystów i Rękodzielników w Ciężkowicach 10 lipca 2011 roku zaprezentowali się artyści, rękodzielnicy, rzemieślnicy oraz muzycy folkowi prezentujący bogactwo kulturowe dawnej Galicji. W ramach jarmarku odbyły się warsztaty garncarskie, rzeźbiarskie oraz kowalskie podczas których można było zdobyć wiedzę o poszczególnych zawodach oraz samemu spróbować sił przy kowalskim kowadle czy rzeźbiarskim dłucie. Prezentację artystów i ginących zawodów realizowali partnerzy grupy "Rdzeń Karpat" działającej w ramach projektu "Eteryczne Jarmarki" Stowarzyszenie LOT "Beskid Zielony".

więcej...

Biesiada u Bartnika w Stóżach

Biesiada u Bartnika w StóżachIdea organizowania "Biesiad u Bartnika” zrodziła się w 1991 roku, kiedy Janusz Kasztelewicz pełnił funkcję Prezesa Związku Pszczelarzy Polskich w Nowym Sączu i organizował w Stróżach szkoleniowe spotkania pszczelarzy, połączone z prezentacją sprzętu pszczelarskiego i wymianą doświadczeń na temat gospodarki pasiecznej i wychowu matek pszczelich.

więcej...

Zalipie - malowana wieś

Zalipie - malowana wieś26 czerwca 2011 roku w Zagrodzie Felicji Curyłowej w Zalipiu odbyły się całodzienne otwarte kwiatowe warsztaty zalipiańskiej sztuki zdobniczej oraz bibułkarstwa. Razem z malarkami uczestnicy ozdobili kwiatami domki (tekturowe), drewniane i gliniane przedmioty oraz stworzyli bibułkową łąkę i kolorowe „pająki”. Na odwiedzających czekały również kwiatowe niespodzianki, przysmaki z regionu, kącik plastyczny dla najmłodszych i kiermasz  zalipiańskich wyrobów. Turyści korzystali z darmowej wypożyczalni rowerów, inni woleli samochodem lub pieszo oglądać atrakcje miejscowości. Organizatorem warsztatów na Szlaku Rzemiosła www.szlakrzemiosla.pl jest Fundacja NADwyraz.

więcej...

Wycieczki zorganizowane

Wycieczki zorganizowaneSezon wycieczkowy trwa z reguły od połowy maja do połowy czerwca. W większości są to wycieczki szkolne, chociaż trafiają się grupy emerytów, lub grupy przedszkolne, mniejsze - wyłącznie żeńskie, branżowe z centrów informacji turystycznej. W tym czasie oprowadzałem po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach, Tarnowie, Sandomierzu z Baranowem Sandomierskim, Kaziemierzu Dolnym, Karpaczu, Kowarach, Jeleniej Górze, Skalnym Mieście w Czechach – Adrspachu, Krynicy i Beskidzie Sądeckim, Babiej Góra z Policą. Zapraszam do obejrzenia niewielkiej galerii zdjęć z tych wyjazdów.

więcej...

Konkurs palm wielkanocnych w Lipnicy Murowanej

Konkurs palm wielkanocnych w Lipnicy MurowanejLipnica Murowana to w pewien sposób karpacki fenomen. Niewielka miejscowość na Pogórzu Wiśnickim o której usłyszała cała Polska za sprawą najwyższych w świecie wielkanocnych palm. Każdego roku przybywają tutaj rzesze pielgrzymów i turystów chcących je oglądać. W tegorocznym konkursie na najwyższą palmę wygrał etatowy rekordzista - Zbigniew Urbański, który pobił własny rekord z poprzedniego roku wykonując palmę o wysokości 36,04 m.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

więcej...

Dla miłości w krainie łagodności

Dla miłości w krainie łagodnościBrzanka 13 dnia miesiąca lutego w przeddzień walentynek, stała się miejscem spotkań zakochanych, gdzie miłość zagościła tak wielce jak nigdzie indziej na Pogórzu. Przyczyną tego było zorganizowanie przez Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości oraz Bacówkę na Brzance imprezy okolicznościowej „Dla miłości w krainie łagodności”. Już od dłuższego czasu przybyli turyści na Brzankę oddawali się wspólnym spacerom po najbliższej okolicy.

więcej...

Wokół Zawoi obóz wędrowny

Wokół Zawoi obóz wędrownyWspaniała zimowa aura pozwoliła uczestnikom obozu rakietowego "Wokół Zawoi" na oglądanie widoków jakie innym odwiedzającym zimą "Matkę Niepogód" nawet się nie śniło. Uczestnicy pięciodniowej wędrówki pokonali trasę: Zawoja Centrum - Wełczoń - Zawoja Składy - Przeł. Jałowiecka - Mała Babia Góra - Przeł. Brona - Markowe Szczawiny - Przeł. Brona - Babia Góra - Sokolica - Perć Przyrodników - Markowe Szczawiny - Przeł. Krowiarki - Cyl Hali Śmietanowej - Polica - Hala Krupowa - Okrąglica - Skawica Sucha Góra - Skawica Centrum.

więcej...

Znakowanie szlaku Karpackie Podkowy

Znakowanie szlaku Karpackie PodkowyKarpackie Podkowy to jeden najdłuższych konnych szlaków europejskich, a w przyszłości jeden z najlepiej zorganizowanych produktów turystycznyki konnej. W tym momencie łączy 20 ośrodków turystyki jeździeckiej. Biegnie na odcinku od Tylicza po Ryglice przez Beskid Niski, Ziemię Jasielską i Pogórze Ciężkowickie. Szlak niebieski – to szlak główny, łączący stajnie i stadniny, szlaki zielone tworzą pętle wokół ośrodków jazdy konnej. Sam pomysł realizacji projektu należy uznać za niezwykle udany. Dla Pasma Liwocza i Brzanki to szansa na zwiększenie dostępności, pokazanie wielu ciekawych miejsc i rozwoju turystyki konnej i pieszej.

więcej...

Karpackie Podkowy - study tour

Karpackie Podkowy - study tourStudy tour dla dziennikarzy w ramach projektu Karpackie Podkowy to trzydniowe spotkanie branżowe o charakterze promocyjnym, które odbyło się na terenach Magicznej Krainy Łemków i Pogórzan, 3-5 września 2010r. Dziennikarze podzieleni na dwie grupy, jeżdżących i nie jeżdżących konno, zwiedzali atrakcyjne tereny realizacji projektu. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tego wydarzenia.

więcej...

Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Skamieniałe Miasto w CiężkowicachRezerwat "Skamieniałe Miasto" położony jest na Pogórzu Ciężkowickim. Został objęty ochroną w 1931 roku jako zabytek przyrody, a w 1974 roku jako rezerwat przyrody nieożywionej. Obejmuje północno-zachodnie stoki wzniesienia "Skała", zajmując powierzchnię około 15ha. Skamieniałe Miasto do doskonałe miejsce na wycieczki weekendowe nie tylko w okresie wakacyjnym, ale o każdej porze roku.

więcej...

Gorczański Trójstyk obóz wędrowny

Gorczański Trójstyk obóz wędrownyDzień który rozpoczyna się od rymowanki na śniadanie, „Mafia” próbująca przyspieszać tępo marszu, nocne spacery z mamunami w tle, opowieści o wielorybach, Białej Damie, pociągu do Zakopanego, bacach i owieczkach... Wspaniała pogoda, odległe widoki, atmosfera górskiej wędrówki. Taki był właśnie pierwszy Gorczański Trójstyk. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

więcej...

Przez Magiczną Krainę Łemków i Pogórzan

Przez Magiczną Krainę Łemków i PogórzanMagiczna Kraina Łemków i Pogórzan to mało znany region, wyśmienite miejsce dla „turysty konesera”, dla tych którzy potrzebują czegoś więcej niż zaliczenia kolejnej góry czy sprawdzenia swoich predyspozycji kondycyjnych. W czasie pierwszego obozu „Przez Magiczną Krainę Łemków i Pogórzan” pozytywnych emocji nie brakowało. Wędrując śpiewano piosenki, opowiadano te niestworzone jak i te właśnie tworzone historie, a wieczorem urozmaicano czas grami, zabawami, czasem wczesnoporannymi wycieczkami.

więcej...

Jarmark Pogórzański w Swoszowej

Jarmark Pogórzański w SwoszowejW czasie Jarmarku Pogórzańskiego w Swoszowej wystąpili rękodzielnicy z terenu całej gminy Szerzyny. Byli to garncarz, bednarz, pszczelarz, kołodziej. Można było zobaczyć wyroby ze słomy żytniej, kwiaty z bibuły, spróbować gomółki, prołzioka, wiejskiego chleba. Dzięci często korzystały z jazdy konnej, a wszyscy bawili się słuchając regionalnej muzyki zespołów Jadowniczanie i Ołpinianie. Działo się jednak o wiele więcej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

więcej...

Szlak Rzemiosła w skansenie w Kolbuszowej

Szlak Rzemiosła w skansenie w KolbuszowejWielkie Warsztatowe Spotkanie Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła przyciągnęło do skansenu w Kolbuszowej wiele zainteresowanych osób, w tym całe rodziny. Odwiedzający skansen spotkać mogli twórców z Małopolski i Podkarpacia, którzy prezentowali swoją twórczość, prowadzili pokazy i warsztaty. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na kole garncarskim, w wyplataniu koszyka, wykonaniu „pająka" czy bibułkowego kwiatka, wystruganiu i pomalowaniu ekologicznej zabawki, wyrobie łemkowskiej biżuterii czy malowaniu na szkle. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

więcej...

Ciężkowicki Jarmark Artystów i Rękodzielników

Ciężkowicki Jarmark Artystów i RękodzielnikówCiężkowicki Jarmark Artystów i Rękodzielników odbywał się już po raz ósmy. Na ciężkowickim rynku zaprezentowali się artyści, rękodzielnicy oraz muzycy folkowi prezentujący bogactwo kulturowe dawnej Galicji. Wszystkim turystom i mieszkańcom Ciężkowic odwiedzającym nasze stoisko informacji turystycznej Cut.Travel.Pl serdecznie dziękujemy!

więcej...

Sianokosy w Paśmie Brzanki

Sianokosy w Paśmie BrzankiSianokosy w Gospodarstwie Paryja to mile spędzony czas, dobra zabawa, wypoczynek na łonie natury, konkursy i jadło regionalne... tradycja i kultura pogórzańska. Z nami poznasz codzienne wiejskie życie, zwyczaje i regionalne specjały kulinarne.

więcej...

Stoisko informacji w Galerii Sandecja

Stoisko informacji w Galerii SandecjaStoisko informacji turystycznej w czasie "Weekendu Zdrowia" w Galerii Sandecja powstało przy współpracy z Lokalną Grupą Działa "Na Śliwkowym Szlaku" z Iwkowej, Salonem Turystyki Aktywnej PTTK z Krakowa, Lokalną Grupą Działania "Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju" z Tuchowa.

więcej...

Z przewodnikiem przez Skamieniałe Miasto

Z przewodnikiem przez Skamieniałe MiastoZorganizowana w dniach 1-3 maja 2010r. akcja "Z przewodnikiem nie tylko w kieszeni" cieszyła się wśród turystów odwiedzających rezerwat Skamieniałe Miasto bardzo dużym zainteresowaniem. Pomimo kapryśnej pogody w akcji wzięło udział ponad 400 osób.

więcej...

Konferencja Karpackie Podkowy LOT Beskid Zielony

Konferencja Karpackie Podkowy LOT Beskid ZielonyProjekt - produkt turystyczny "Karpackie Podkowy" jest częścią produktu wiodącego związanego z turystyką aktywną, stanowiąc pierwszy krok do zorganizowania turystyki jeździeckiej. Pierwsza z konferencji promująca projekt odbyła się 24 lutego 2010r. w Jaśle. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, właściciele stadnin koni, przedstawiciele mediów. Zgodnie z planem prac do końca 2010r. wybudowany zostanie szlak turystyki jeździeckiej o długości 765 km, a na nim zamontowanych zostanie ok. 220 rogali, 630 drogowskazów, 1000 tyczek i 500 tabliczek. Wydanych zostanie 9000 map oraz 10 000 folderów.

więcej...

Pieniny i Beskid Sądecki na rakietach śnieżnych

Pieniny i Beskid Sądecki na rakietach śnieżnychPogoda i frekwencja dopisała, pierwsze zimowe doświadczenia, nie zawsze najłatwiejsza droga dojścia do celu... to wszystko i wiele więcej stało się udziałem niestrudzonych wędrowców! Trasa obozu: Jaworki - Wąwóz Homole - Durbaszka - Wysoka - Wysoki Wierch - Szczawnica - Bereśnik - Dzwonkówka - Przysłop - Przehyba - Radziejowa - Przehyba - Rytro. Organizatorem obozów na rakietach śnieżnych jest Salon Turystyki Aktywnej PTTK Wierchy www.wierchy.pttk.pl
Obozy rakietowe realizuje Centrum Usług Turystycznych.

więcej...

Przez Trzy Beskidy - obóz wędrowny

Przez Trzy Beskidy - obóz wędrownyKorzystając z rakiet wędrówka po zaśnieżonych szlakach Beskidu Średniego, Beskidu Wyspowego i Gorców okazywała się wiele łatwiejsza. Zimowa górska przygoda to gwarantowane wrażenia estetyczne, miłe towarzystwo ludzi lubiących górskie wędrówki, czar schronisk i wszechobecna biel, wiatr i mróz – wszystko to co zimową porą w górach najpiękniejsze. Organizatorem obozów na rakietach śnieżnych jest Salon Turystyki Aktywnej PTTK Wierchy www.wierchy.pttk.pl
Obóz Przez Trzy Beskidy realizuje Centrum Usług Turystycznych.

więcej...

Eksperyment Sądecki - obóz wędrowny

Eksperyment Sądecki - obóz wędrowny Śnieg i mróz nie są aż tak bardzo straszne, kiedy wieczorem na wędrujących czeka ciepłe schronisko. Eksperyment Sądecki zimą to pierwszy w historii polskiej turystyki obóz wędrowny na rakietach śnieżnych. Jak się okazuje wielkość grupy nie ma znaczenia, liczy się miłe towarzystwo i ośnieżone góry. Zapraszamy na kolejne obozy zimowe. Organizatorem obozów na rakietach śnieżnych jest Salon Turystyki Aktywnej PTTK Wierchy www.wierchy.pttk.pl
Eksperyment Sądecki realizuje Centrum Usług Turystycznych.

więcej...

Skamieniałe Miasto zimą na spacer z przewodnikiem

Skamieniałe Miasto zimą na spacer z przewodnikiemSkamieniałe Miasto zimą - świąteczna sceneria na spacer z rodziną! Po udanych inicjatywach związanych z promocją Skamieniałego Miasta w okresie letnim i sukcesach projektu "Z przewodnikiem nie tylko w kieszeni", 27 grudnia 2009 roku zorganizowaliśmy pierwszy spacer przez Skamieniałe Miasto w okresie świąteczno-noworocznym. Wielu mówiło, że to udać się nie może. Udało się i to bardzo, co napawa hura-optymizmem przed kolejnymi podobnymi akcjami w sezonie wiosenno-letnim.

więcej...

Konferencja Magicznej Krainy Łemków i Pogórzan

Konferencja Magicznej Krainy Łemków i PogórzanZakopane ma ciupagę i oscypka, Kraków - smoka wawelskiego, Warszawa - syrenkę, "Magiczna Kraina Łemków i Pogórzan" jednej indentyfikowanej z tym terenem pamiątki nie posiada. Nowym projektem stowarzyszenia Lokalnej Organizacji Turystycznej "Beskid Zielony", jest stworzenie takiej pamiątki.
18-19 grudnia 2009r. w Regietowie odbyła się konferencja na której prezentowano dziedzictwo kulturowe tego terenu, przedstawiono koncepcję "wzornika" według którego mają być tworzone pamiątki.

więcej...

Sianokosy w Paśmie Brzanki - dobra praktyka turystyczna

Sianokosy w Paśmie Brzanki - dobra praktyka turystycznaWraz z Mieczysławem Solarzem - właścicielem gospodarstwa agroturystycznego Paryja w Ołpinach, opracowaliśmy produkt turystyczny - Sianokosy w Paśmie Brzanki. Ze względu na zanikające tradycje związane z pracami polowymi jest to inicjatywa ciesząca się dużym zainteresowaniem. Nasza firma wspiera dobre praktyki agroturystyczne, opracowuje, promuje, dokumentuje. Zachęcamy do współpracy przy tworzeniu podobnych programów edukacyjnych.

więcej...

Wycieczki szkolne po Bednarskiej Krainie

Wycieczki szkolne po Bednarskiej Krainie"Bednarska Kraina" to autorski pomysł na ciekawe wycieczki z przewodnikiem po miejscowościach w których do dzisiaj wyrabiane są tradycyjnymi metodami beczki, kufle, maślnice, dzieże, cebrzyki. Na południowych stokach Pasma Liwocza i Brzanki w Żurowej i Szerzynach dzieci i młodzież poznają prawdziwych bednarzy i spróbują tej nie łatwiej sztuki. Korzystając z naszych usług przewodnickich zwiedzisz "Bednarską Krainę" zasmakujesz w bogactwie jej atrakcji.

więcej...

Wspólnie dla Karpat - prezentacja ginących zawodów

Wspólnie dla Karpat - prezentacja ginących zawodówGinące zawody Beskidu Niskiego i Pogórza to dziedzictwo kulturowe które warto poznawać. W czasie spotkania szkoleniowego "Wspólnie dla Karpat" 23.11.2009r. w Bochni uczestnicy mogli porozmawiać i zobaczyć jak pracuje bednarz, snycerz, koronczarka, koszykarz, gonciarz, łyżkarz. Organizatorami szkolenia byli Centrum Informacji o Środowisku UNEP / GRID Warszawa, Stowarzyszenie Ekopsychologia oraz ANPED. Prezentujący ginące zawody zgrupowani są w LOT Beskid Zielony "Magiczna Kraina Łemków i Pogórzan.

więcej...

Mimochodem Samochodem - projekt autorski

Mimochodem Samochodem - projekt autorskiMimochodem Samochodem to pierwszy w polskich górach projekt w którym wynajmiesz przewodnika na wycieczkę samochodem. To szansa na niespotykane emocje i możliwość poznania wielu ciekawych miejsc i osób. Pierwszą w historii turystyki wycieczkę Mimochodem Samochodem realizowaliśmy na szlaku ginących zawodów w Paśmie Brzanki. Rozpoczęliśmy niespodziewanie od herbatki i wina w chałupie Paryja... Koncepcja i realizacja CUT.

więcej...

Śnieżny Weekend w Beskidzie Małym

Śnieżny Weekend w Beskidzie MałymJedną w możliwości zimowych wyjazdów górskich są organizowane przez Salon Turystyki Aktywnej PTTK Wierchy w Krakowie Śnieżne Weekedny. Z reguły śniegu w czasie tym weekednów nie brakuje, czasem jest go jedynie trochę mniej.

więcej...

Głównym Szlakiem Beskidzkim z Rabki do Krynicy

Głównym Szlakiem Beskidzkim z Rabki do Krynicy
Główny Szlak Beskidzki liczący 519km rozpoczyna się w Ustroniu, w Beskidzie Śląskim, a kończy się w Wołosatem w Bieszczadach, lub na odwrót. Realizując projket Salonu Turystyki Aktywnej Wierchy PTTK Kraków, Obozy Wędrowne - Górskie Wędrowanie przeszliśmy wspólnie tylko niewielką jego część z Rabki do Krynicy.

więcej...

Z przewodnikiem przez Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Z przewodnikiem przez Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach
Skamieniałe Miasto to rezerwat chroniący formy skalne rozciągające się od doliny Białej po szczyt wzniesienia Skałka 367m n.p.m. Z miejscem tym związanych jest wiele legend, opowieści fantastycznych, ale i tych prawdziwych nie brakuje. Zachęcamy do wziedzania Skamieniałego Miasta z przewodnikiem.

więcej...

Beskid Sądecki - miejsca godne odwiedzenia

Beskid Sądecki - miejsca godne odwiedzenia
Krynica, Muszyna, Piwniczna, Rytro, Szczawnica należą do najbardziej popularnych polskich uzdrowisk, a Beskid Sądecki jest jednym z najczęściej odwiedzanych zarówno latem jak i zimą. Atrakcji tutuaj nie brakuje. W tym miejscu prazentujemy tylko kilka zdjęć z tego uroczego fragmentu polskich gór.

więcej...

Eksperyment Sądecki

Eksperyment Sądecki
Eksperyment Sądecki to obóz wędrowny organizowany przez Salon Turystyki Aktywnej PTTK Wierchy w Krakowie. Obóz ten poraz pierwszy zorganizowany został w sierpniu 2009r. W czasie 10 dni przewędrowaliśmy Beskid Wyspowy, Pogórze Rożnowskie, Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce. Usługę przewodnicką świadczyło Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości.

więcej...