A  A  A

. . . wróć

Organizacja kuligów konnych w Małopolsce

Pełen śnieżnobiałych wrażeń kulig konny i równie emocjonująca zabawa w czasie mini zawodów w zjazdach na workach ze słomą, to propozycje dla grup, które przyjadą na Pogórze Ciężkowickie w sezonie zimowym 2011/2012. Wszystko to, i wiele więcej, czeka na turystów w gospodarstwie „Paryja” w Ołpinach, w połowie drogi pomiędzy najwyższymi szczytami okolicy, Liwoczem i Brzanką, na granicy Małopolski i Podkarpacia. Więcej informacji na stronie gospodarstwa Paryja www.paryja.pogorza.pl. Szybki kontakt, tel. 692-756-540, solarz_m@wp.pl. Zobacz, jak dojechać.

Organizacja kuligów konnych w Małopolsce

Alternatywy 4”

Pobyt w chałupie Paryja, z dala od wielkich miast, w urokliwej dolince, to z pewnością ciekawa alternatywa dla dużych ośrodków, kurortów i zatłoczonych stoków. Tutaj na pewno nie spotkasz turystów czekających w kolejce po karnety. Dominują cisza, spokój, zachwycające, zimowe krajobrazy. Okolice nasycone znamienitymi atrakcjami kulturowymi i przyrodniczymi.

Polecamy zimowe “Alternatywy 4” w gospodarstwie Paryja:

1. Kuligi w naturalnym krajobrazie pogórzańskim.

2. Mistrzostwa w zjazdach na workach ze słomą.

3. Zimowe obozy konne dla dzieci i młodzieży.

4. Spacery na skitourach i rakietach okolicznymi szlakami.

 

Pobyt w chałupie "Paryja".

W chałupie Paryja przenocujesz w grupie do 20 osób (8 osób na łóżkach, 12 na materacach). Jeżeli chcesz zjeść coś regionalnego, to dobrze trafiłeś, ołpińska paciara (dziama), prołzioki, żurowski żur, to specjalności okolicy. Tutaj możesz zorganizować kulig dla grupy 10, 20 i 40 osobowej. Przy największych grupach, połowa osób zjeżdża na workach ze słomą, druga połowa jeździ kuligiem, później następuje zamiana. Obsługa grupy 20 osobowej nie jest żadną trudnością, wystarczy zarezerwować termin imprezy.
 

W promieniu kilkunastu kilometrów możemy zobaczyć wiele niezwykłych miejsc.

Polecamy w szczególności:

  • Kościół UNESCO w Binarowej przez Rożnowice 19 km.

  • Biecz przez Siepietnicę 17 km.

  • Karpacka Troja w Trzcinicy przez Siepietnicę 25 km.

  • Tuchów przez Żurową, Olszyny, Jodłówkę Tuchowską 22 km.

  • Ciężkowice przez Olszyny, Jodłówkę Tuchowską, Rzepiennik Strzyżewski 22 km.

  • Tarnów przez Ryglice i Skrzyszów 33 km.

  • Cmentarze z I wojny światowej.

 

Wszelkie szczegóły na temat organizacji kuligów, posiłków, wynajęcia chałupy „Paryja” ustalane są telefonicznie i mailowo. Mieczysław Solarz, tel. 692-756-540, solarz_m@wp.pl.

. . . wróć