Jak zegarki taktyczne sprawdzają się podczas survivalu?

Wyjazdy survivalowe cieszą się coraz większą popularnością – liczba osób zainteresowanych tą formą wypoczynku stale rośnie. Niezależnie od tego, czy jesteś jedną z tych osób, które nigdy o niej nie słyszały, czy podstawy survivalu poznałeś dawno temu, z poniższego artykułu dowiesz się, co to jest survival i jak odpowiednio się do niego przygotować.

Survival – co to jest i jak odpowiednio się przygotować?

Survival to sztuka przetrwania w trudnych okolicznościach. Jest to rodzaj samoobrony, m.in. radzenie sobie z określonym scenariuszem, takim jak np.: klęska żywiołowa, wojna, wypadek, czy też zgubienie się na odludziu. Dotyczy to ekstremalnych sytuacji i to nie tylko w dziczy, ale i w mieście np. podczas blackoutu. Survival obejmuje wiele dziedzin i umiejętności praktycznych – takich jak np. rozpalanie ognia, zdobywanie wiedzy o gatunkach roślin czy wskazówkach nawigacyjnych, a także panowanie nad strachem i emocjami, lękiem wysokości czy adrenaliną – która jest ważną częścią treningu survivalowego.

Dla kogo tak naprawdę jest survival?

Każdy może nauczyć się podstaw survivalu. Wystarczy odpowiedni sprzęt, wybór urządzeń i akcesoriów – które można kupić zarówno stacjonarnie, jak i online bez zezwoleń. Czy to oznacza, że wyprawy survivalowe są formą aktywności dla każdego? Jeśli nie wyobrażamy sobie wakacji bez drinków w dłoni, sprawdzamy portale społecznościowe dziesiątki razy na godzinę, nie lubimy się brudzić, a złamany paznokieć czy rozdarta skóra to dla nas prawdziwa tragedia, to lepiej zostać w domu. Wyścigi survivalowe nie muszą być od razu trudne, ale z pewnością są dobrą rozrywką dla ludzi, którzy wiedzą, na co się piszą. Jeśli lubisz ekstremalne emocje i chcesz zobaczyć, jak to jest przetrwać w naturze, zdecydowanie możesz tego spróbować. 

Jeśli znasz podstawy survivalu i chcesz wyruszyć na wyprawę, z pewnością masz świadomość, jak należy się do niej przygotować. Nawet najlepszy sprzęt do survivalu na nic się nie zda, jeżeli nie zadbasz o szczegóły – takie jak chociażby własna forma. Dobrą praktyką, przed wyruszeniem w podróż jest sporządzenie planu wyprawy. Gdzie się udasz, jakich warunków możesz się tam spodziewać, co ze sobą zabierzesz, czego możesz potrzebować? Dobrze przemyśl wszystkie te aspekty, zanim wyjdziesz z domu na zakupy – by nie kupować za wiele niepotrzebnych gadżetów. Niezbędne rzeczy, które należy ze sobą zabrać to przede wszystkim: odzież survivalowa, plecak survivalowy oraz namiot survivalowy. Należy pomyśleć też o tym, jakiego innego sprzętu będziemy potrzebować – żywność, szybkoschnące ręczniki – a może coś innego? Sprzęt survivalowy i gadżety zawsze się przydają, jednak pamiętaj o tym, że będziesz je nosić na plecach, więc lepiej nie zabierać ze sobą takich artykułów, których nigdy nie użyjesz.

Traser, czyli zegarek taktyczny dla profesjonalistów

Zegarki taktyczne trafiają głównie do osób nieprzekonanych dotychczasową ofertą marek klasycznych, modowych czy sportowych modeli, ponieważ osoby przebywające na świeżym powietrzu, i aktywnie skupiające się na spędzaniu wolnego czasu, mają nieco inne wymagania względem zegarka. Entuzjaści survivalu i bushcraftu, a także myśliwi i miłośnicy militariów, szukają sprzętu o określonych specyfikacjach i funkcjach. Okazuje się, że zegarki Traser właśnie takie są. Ponadto cieszą się dużą popularnością wśród pracowników służb mundurowych – np. w wojsku czy straży granicznej. Dziś zegarki Traser są bardzo powszechne na wyposażeniu wielu jednostek wojskowych.

Dlaczego warto wyposażyć się w zegarek Traser?

Traser to przede wszystkim funkcjonalność w każdych warunkach – dzięki technologii Trigalight zegarki pokazują prawidłowy czas w dzień, w nocy, pod wodą i na powierzchni. Bez względu na to, gdzie jesteś, zegarek nie straci swojej funkcji i zawsze poinformuje Cię o właściwej godzinie. To, co wyróżnia zegarki Traser, to legendarna wytrzymałość – wszystko po to, aby zegarek nie zawiódł w sytuacjach bojowych czy operacjach, w których stawką jest ludzkie życie i zdrowie. Traser jest to produkt szwajcarski – napis Swiss Made na tarczy zegarka to nie tylko informacja o pochodzeniu produktu, jest to również certyfikowany znak jakości. Zegarki Traser to gwarancja długowieczności. Dodatkowo, kupujemy zegarek z 4-letnią gwarancję na mechanizm i 10-letnią gwarancją producenta.

Zegarki Traser – niezniszczalna konstrukcja dla aktywnych

Zanim wybierzesz się na survival, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Dla osób, które nie są w dobrej formie, survivalowe podróże mogą być nie lada wyzwaniem, dlatego konieczna jest praca nad poprawą wydolności organizmu. Pamiętaj, że survival nie jest zabawą dla wszystkich.