Polanica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko! – co ciekawego dla turystów w Polanicy?

Zastanawiając się nad wyborem miejsca, które odbudowało by nasze zdrowie i niewątpliwie pomogło w rekonwalescencji, mamy do wyboru kilka uzdrowisk.

W tym uzdrowisko Polanica-Zdrój słynącej ze swoich wód, z pięknej okolicy z fauną i florą, z urokliwego położenia, oraz liczną ofertą rozrywek i wybornego jedzenia. Uzdrowisko Polanica-zdrój znane ze swoich wód mineralnych, które są bogate w składniki mineralne pochodzące z serca Gór Stołowych od dawna były wykorzystywane w leczeniu i rehabilitacji.  Obecnie uzdrowisko Polanica-zdrój  to nie tylko miejsce dla ludzi chcących podreperować swoje zdrowie, ale również miejsce do wypoczynku rodzinnego jaki i w gronie znajomych.

Co przyciąga turystów do Polanicy-Zdrój?

Poza oczywistym faktem, że jest to miejscowość uzdrowiskowa, mniej znanym faktem jest, że jest to również ciekawe i pełne  interesujących miejsc i wydarzeń miasto. Ciekawa historia przeplatająca się z kulturą polską i niemiecką wytworzyła ciekawą architekturę i jeszcze ciekawszą historię.

Mało znanym faktem jest wydarzenie z 1910 roku, w którym to do uzdrowiska przeleciał sterowiec Parseval z kapitanem Dinglingerem. W tamtych czasach było to wydarzenie sensacyjne, i można powiedzieć że było świetną reklamą dla małej uzdrowiskowej miejscowości.

Polanica-Zdrój – coś dla ciała i duszy

Współcześnie uzdrowisko Polanica-zdrój jest nie mniej znane ze swoich wód mineralnych, ale także ze swoich naturalnych kosmetyków produkowanych na bazie naturalnych składników, wszelkiego rodzaju herbatek ziołowych, lokalnych przetworów na bazie aronii, i przede wszystkim pysznych polskich miodów.

A jeśli szukamy atrakcji wizualnych i duchowych to niewątpliwie kolorowa fontanna, Park Zdrojowy w którym znajdziemy Muszlę koncertową,  czy teatr  imienia niezapomnianej aktorki Ćwiklińskiej, królowej polskich komedii okresu międzywojennego zaoferują nam pożywkę duchową i odpoczynek wyciszający.

Więcej artykułów o atrakcjach Polanicy-Zdrój znajdziesz w serwisie https://polanica24.pl/.