Bielsko-Biała: co warto zobaczyć?

Bliskość Beskidów oraz ciekawe zabytki sprawiają, że wycieczki po Bielsku-Białej stają się ciekawą przygodą dla każdego z nas. na jakie atrakcje warto w tym mieście zwrócić szczególną uwagę?

Bielsko-Biała to ciekawy organizm, który powstał z połączenia dwóch miast: Bielska i Białej. Znane od lat dzięki pracy sukienników, jest dziś nie tylko ważnym ośrodkiem przemysłowym, ale i cenionym punktem na turystycznej mapie województwa śląskiego. Dla jednych jest to doskonały punkt wypadowy w Beskidy, dla innych – cel sam w sobie. W czasie wycieczki po Bielsku można się przecież spotkać z wieloma cennymi zabytkami dawnej architektury.

Ze względu na piękno tutejszych zabytków, Bielsko-Biała cieszy się mianem „małego Wiednia”. Zamek Sułkowskich, otoczony pięknymi kamienicami rynek oraz XV-wieczny kościół św. Mikołaja –oto atrakcje, którym z pewnością warto poświęcić tu swój czas. Miasto to znane jest też dzięki filmom rysunkowym, o którym przypominają nam pomniki Reksia oraz Bolka i Lolka. Ciekawostką Bielska jest wzniesiony w 1900 roku pomnik Marcina Lutra – jedyny tego typu obiekt w Polsce. Dla miłośników techniki, Bielsko-Biała to przede wszystkim Dom Tkacza i czekająca w nim ekspozycja, dzięki której można zdobyć wiele ciekawych informacji na temat historii miasta i życia jego dawnych mieszkańców.

Wspaniałe tereny możesz też znaleźć w Zielonej Górze, wystarczy kliknąć ezielona.pl.

Co jeszcze warto zobaczyć podczas wycieczki po Bielsku? Z pewnością warto pospacerować po ulicy 3 Maja, przy której wznosi się wiele reprezentacyjnych kamienic. Drewniany kościółek św. Barbary, ewangelicki kościół Zbawiciela oraz ratusz w Białej –oto kolejne ciekawe miejsca. Bielsko-Biała to również pobliska Szyndzielnia, na którą można się dostać kolejką gondolową.