Bieszczadzkie atrakcje, których nie znałeś – Sanok

Jest pięknym miastem, które kusi piękną okolicą oraz cennymi zabytkami. Tu, w dolinie Sanu, nuda nikomu nie grozi.

Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Sanok?

To piękne miasto ma się czym pochwalić, przy czym jego turystyczną wizytówką stał się zamek. Obecnie w jego murach mieści się ciekawa placówka muzealna, kusząca turystów cennym zbiorem ikon oraz prac Zdzisława Beksińskiego – malarza, który urodził się właśnie w Sanoku. W muzeum tym zachwyca również wystawa dzieł sztuki sakralnej, pochodzących z okolicznych kościołów.

Nie brak tu również ciekawych zabytków archeologicznych, dzięki którym można w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat historii Sanoka. O wielokulturowym charakterze miasta przypomina też tak ciekawy obiekt, jakim jest cerkiew Trójcy Świętej. Wzniesiona w XVIII wieku, jest dziś główną katedrą prawosławną diecezji przemysko-nowosądeckiej. Rynek może się z kolei pochwalić tak ciekawym zabytkiem sakralnym, jakim jest zespół klasztorny Franciszkanów. Na drugim brzegu Sanu czeka z kolei wyjątkowa atrakcja dla tych, których interesuje kultura ludowa. To skansen – wyjątkowy park etnograficzny, na terenie którego można ujrzeć wyjątkową kolekcję perełek budownictwa ludowego. Bojkowskie i łemkowskie zagrody, cerkwie i kościoły, dworek oraz galicyjskie miasteczko – oto wybrane ciekawostki, które przyciągają tu turystów z odległych zakątków Polski. I tu czeka nie lada gratka dla miłośników sztuki sakralnej. To wystawa „Ikona Karpacka”, dzięki której można zdobyć wiele cennych informacji na temat ikon i ich symboliki.

Duma Bieszczad, czyli Sanok to piękne miasto oraz ważny ośrodek turystyczny, którego wielkim walorem jest dobrze rozwinięta baza noclegowa. Dzięki temu każdy z nas może zaplanować dłuższy wypoczynek na terenie tego miasta i poświecić czasu na odkrywaniu jego piękna.

źródło: https://www.tarnica.pl/ – ciekawe artykuły o Bieszczadach i okolicach