Co warto zobaczyć w Rio de Janeiro?

Rio de Janeiro to najsłynniejsze miasto, jakim może się pochwalić Brazylia, oraz jeden z najwazniejszych ośrodków turystycznych na terenie Ameryki Połiudniowej. Na jakie atrakcje warto zwrócić uwage w trakcie wycieczki po jego terenie?

Rio de Janeiro w pigułce

Rio de Janeiro, często nazywane Cudownym Miastem, przyciąga malowniczą okolicą i hucznie obchodzonym karnawałem. Jest to największe święto w Brazylii, a jednocześnie widowisko, w którym chętnie uczestniczą goście z odległych zakątków świata. Jest to miasto pełne kontrastów, na terenie którego każdy z nas może spędzić wolny czas w ciekawy sposób. Kuszą plaże i pobliskie góry, przyciągają też liczne atrakcje i zabytki, z jakimi można się spotkać w trakcie spaceru po mieście. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Rio de Janeiro I jego atrakcje turystyczne

Wycieczki po Rio de Janeiro to wspaniała przygoda, w trakcie której spotkamy się z wyjątkowymi miejscami. Pomnik Chrystusa Odkupiciela, który został odsłonięty w 1931 roku na szczycie wzgórza Corcovado oraz Głowa Cukru, będąca świetnym punktem widokowym – oto dwie atrakcje, które stały się symbolami miasta. Rio to jednak wiele innych ciekawostek, którym warto poświęcić swój czas. Jednak ta część świata to nie tylko Rio de Janeiro i Brazylia – także warto zobaczyć atrakcje turystyczne Ekwadoru.

W mieście tym warto odwiedzić Stadion Maracana oraz Schody Selaron, warto też zajrzeć do ogromnej katedry św. Sebastiana. Na uwagę zasługuje też Teatr Miejski, będący jedną z najważniejszych scen Ameryki Południowej, oraz Muzeum Jutra, w którym można zobaczyć kolekcję szkieletów wymarłych istot. Zwiedzanie Rio warto zaplanować w taki sposób, aby znaleźć czas na wizytę w ogrodzie botanicznym, założonym na początku XIX wieku. Na jego terenie można podziwiać aż 3,5 tysiąca gatunków roślin, w tym imponującą kolekcję roślin egzotycznych. A co z tymi, którzy chcą odpocząć nad morzem? Dla nich jednym z najważniejszych punktów na mapie Rio będzie plaża Copacabana, uznawana za jedną z najpiękniejszych w tej części świata.

Powodów, dla których warto odwiedzić Rio de Janeiro, jest sporo. To miasto ma się czym pochwalić, a czas spędzony na jego terenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.