Miasteczka w Gwatemali, które musisz odwiedzić

W Gwatemali znajdziesz między innymi spektakularne krajobrazy, zróżnicowaną gastronomię, bogactwo kulturowe i życzliwość mieszkańców. Jednym z najciekawszych miejsc jest jezioro Atitlán, położone w departamencie Sololá. Region położony na wysokości 1560 metrów i mający średnicę około 18 kilometrów, jest bajecznym miejscem.

Jezioro Atitlan

Na tym samym obszarze wznoszą się trzy uśpione wulkany o wysokości ponad 3000 metrów: San Pedro, Atitlán i Tolimán. Jezioro to jest uważane za jedno z najpiękniejszych na świecie i przyciąga turystów z całego świata.

Wokół jeziora znajduje się dwanaście wiosek Majów, z których każda różni się od pozostałych. Zwiedzanie tych wiosek jest wyjątkowym i fascynującym doświadczeniem. Każda miejscowość charakteryzuje się czymś innym, dlatego jest w czym wybierać, jeśli chodzi o zaspokajanie gustów. Jeśli szukasz wspaniałych doświadczeń kulturowych pośród niezwykłych krajobrazów, nie przegap okazji, by odwiedzić te wioski w Gwatemali.

1. Panajachel

Jest najczęściej odwiedzaną wioską i pierwszą, którą napotkasz, gdy dotrzesz do jeziora Atitlán. Znajduje się tu dobra oferta noclegowa i restauracyjna, prowadzona przez rdzenne grupy rodzinne. Główną cechą tej społeczności jest zamiłowanie do rękodzieła. Nie sposób oprzeć się pięknym tkaninom, niezwykłym maskom czy niebywałej biżuterii. Z tego miejsca można oglądać wspaniałe zachody słońca, wybrać się na przejażdżkę łodzią lub skosztować wyśmienitej gastronomii.

2. San Marcos La Laguna

Chociaż miasto San Marcos jest jednym z najmniejszych pod względem wielkości, to jest jednym z największych pod względem atrakcji. Jest to miejsce wyciszenia i duchowości. Ze wszystkich wiosek otaczających jezioro Atitlán jest to jedna z tych, z których roztacza się najlepszy widok zarówno na jezioro, jak i na wulkany. Nad jeziorem znajduje się platforma, na której odbywa się joga i ceremonie uzdrawiania prowadzone przez szamanów Majów.

Cudowne miasto oferuje też Polska. Wkrocz na historyczno-turystyczny szlak Częstochowy i przekonaj się na własne oczy.

3. San Pedro La Laguna

San Pedro to miasto, w którym panuje szampański nastrój i gwar. Aktywność koncentruje się szczególnie części miasta, gdzie znajdują się bary, restauracje i zakwaterowanie. Gwar rozpoczyna się w południe. Istnieją różne rodzaje imprez, a wiele z nich kończy się późno w nocy lub we wczesnych godzinach porannych.

4. Santa Cruz

Santa Cruz znajduje się w górach otaczających jezioro Atitlán, co sprawia, że trudno tu dotrzeć. Być może z tego powodu jest to miejsce, w którym tradycje przodków Majów są najbardziej żywe. Jest to również miejsce, w którym można odetchnąć spokojem. Można też uprawiać sporty, takie jak nurkowanie, wędrówki piesze i trekking. Widoki są spektakularne, stoki wymagające, a nurkowanie uprawia się w kraterze wulkanu.