Skarby Transylwanii: Sighisoara

Sighisoara to jedno z ciekawszych miast, jakimi przyciąga Rumunia. W tym mieście tajemnicza Transylwania pokazuje swe najpiękniejsze oblicze, a cenne zabytki kuszą turystów pragnących w czasie rumuńskiej wycieczki ujrzeć perełki tutejszej architektury. Czym przyciąga to miasto?

Sighisoara i jej magia

Sighisoara to jedno z tych miast, którym swą uwagę poświęca niemal każde biuro podróży zajmujące się organizacją wycieczek po Rumunii. Dumą tego miasta jest starówka, otoczona zwartym pierścieniem murów obronnych. Intrygują one basztami i wieżami, a jednocześnie sprawiają, że w mieście tym panuje wyjątkowa atmosfera.

A zanim zapoznasz się z atrakcjami tej malowniczej miejscowości, możesz też wejść na www.dabrowainfo.pl i uzyskać szczegółowe informacje na temat wielu interesujących miejsc na Śląsku.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

W czasie spaceru po tutejszej starówce z cennymi zabytkami spotkamy się praktycznie na każdym kroku. Do najcenniejszych obiektów tego miasta zalicza się Wieża Zegarowa z XIV wieku, która – dzięki swej znacznej wysokości – od samego początku świetnie sprawdzała się jako punkt obserwacyjny. Późnogotycki Kościół Klasztorny, pochodzące z połowy XVII stulecia Schody Szkolne oraz gotycki Kościół na Wzgórzu, w którym zachowały się piękne polichromie z XIV wieku. Magnesem, który przyciąga do Sighisoary turystów lubiących tajemnicze obiekty, pozostaje tu od lat dom Drakuli – miejsce, w którym w 1431 roku miał przyjść na świat Wład Palownik.

Jak zaplanować wizytę w tym mieście?

Wycieczki po Rumuni cieszą się coraz większą popularnością, zatem niemal każde biuro podróży może nam pokazać ciekawą ofertę wypoczynku w tym kraju. Ci, którzy stawiają na samodzielne wojaże, mogą skorzystać z własnego samochodu lub z linii lotniczych. A co z noclegami? Na szczęście Transylwania odgrywa coraz ważniejsza rolę w turystyce, dzięki czemu baza noclegowa w rejonie takich miast, jak Sighisoara, staje się coraz bogatsza.

Transylwania to wyjątkowa kraina. Kojarzona z mroczną historią o Drakuli, może oczarować nas pięknymi miastami oraz perełkami architektury, obok których nie można przejść obojętnie. W takich miastach, jak Sighisoara, każdy z nas może się o tym przekonać na własne oczy.