Z wizytą w nowożytnych Atenach

Choć większość turystów przybywających do Aten koncentruje się na starożytnych budowlach, warto poświęcić trochę uwagi również im nieco młodszym koleżankom. Spacer po nowszej części greckiej stolicy może dostarczyć wielu wrażeń, a ciekawych budowli można znaleźć na ich terenie całkiem sporo. Które z nich warto zobaczyć?

Wzgórze Likavitos

To zalesione wzniesienie jest jednym z najważniejszych miejsc Aten nowożytnych. Znane jest przede wszystkim z kaplicy św. Jerzego, z której można podziwiać zarówno Akropol, jak i całe Ateny. To doskonały punkt widokowy, na który można dostać się na własnych nogach lub specjalną kolejką.

Ateńskie porty

W Atenach koniecznie trzeba odwiedzić dwa miejsca, w których najlepiej można poczuć wyspiarską atmosferę Grecji. Jednym z nich jest port Pireus, drugim – Mała Przystań. Przy Małej Przystani, która jeszcze nie tak dawno pełniła rolę niewielkiego portu rybackiego, można spróbować wyśmienitych dań ze świeżo złowionych ryb. To miejsce idealne dla smakoszy oraz łowców pięknych widoków.

Ateński stadion

Wzniesiony w XIX wieku stadion, wzorowany na tym antycznym, jest ogromną atrakcją dla miłośników sportu. To właśnie na nim w 1896 roku odbyły się pierwsze w dziejach nowożytnego świata Igrzyska Olimpijskie. To jeden z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych obiektów współczesnych Aten, którego podczas wędrówek po greckiej stolicy pominąć nie można.

Ogród Narodowy

Te piękne ogrody powstawały w XIX stuleciu z inicjatywy ówczesnego króla niepodległej Grecji – Ottona I. Chciał on w ten sposób sprawić przyjemność swej małżonce. Ogród ten przetrwał szczęśliwie do dnia dzisiejszego. Współcześnie pełni on rolę największego parku miejskiego w Atenach i jest ulubionym miejscem spacerów i wypoczynku mieszkańców greckiej stolicy.

Dzielnica Kolonaki

Zwiedzanie nowożytnych Aten można zakończyć w Ogrodzie Narodowym lub na terenie dzielnicy Kolonaki. To miejsce jest doskonale znane miłośnikom rozrywki, zakupów i zabawy. Dzielnica Kolonaki, uznawana za najbardziej prestiżową dzielnicę współczesnych Aten, może zaskoczyć swymi sklepami, restauracjami i licznymi klubami nocnymi. Ci, którzy chcą poznać mniej znane oblicze współczesnego miasta, koniecznie powinni zatem zajrzeć na jej teren.

Rzuć też okiem na www.malopolski.pl, gdzie możesz znaleźć bardzo ciekawe i zachwycające wizualnie atrakcje dla całej rodziny.