Tartu i akademickie atrakcje turystyczne w Estonii

Estonia staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wypraw, a polskie biura podróży coraz chętniej organizują wycieczki na jej teren. Dziwić to nie powinno.

Estońskie miasto Tartu – co można tam zobaczyć?

Estonia to kraj znany z ciekawych zabytków i wspaniałych miast, na terenie których można połączyć wypoczynek z poznawaniem historii tej części świata. Wśród tych ośrodków miejskich, do których w czasie wycieczki po tym kraju z pewnością warto zajrzeć, znajduje się Tartu – ważny ośrodek akademicki oraz miasto, którego potencjał turystyczny zaczynają dostrzegać znane biura podróży. Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających?

Tartu to miasto, na terenie którego południowa Estonia pokazuje swe wyjątkowo atrakcyjne oblicze

Ponieważ wycieczki zaglądają tu coraz chętniej, turyści nie muszą się martwić ani o noclegi, ani o komunikację. Nie brak tu również ciekawych zabytków oraz placówek muzealnych, dzięki którym można na terenie tego akademickiego miasta spędzić czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Plac Ratuszowy oraz pochylona kamienica, znana jako Krzywa Wieża, to ciekawe zabytki, których w czasie wycieczki po tym mieście nie można pominąć. Kuszą też zabytki sakralne, przy czym dla turystów z Polski najważniejszym obiektem staje się katedra z XIII stulecia.

Dlaczego? Bo tu kazania wygłaszał sam Piotr Skarga, zatem miejsce to dla wielu polskich turystów staje się miejscem szczególnym. Wiele atrakcji tego miasta wiąże się jednak z Uniwersytetem.

Artykuł w oparciu o informacje zawarte w serwisie https://www.morzegory.pl/.

Sam gmach tej uczelni może oczarować turystów, choć za najważniejszy punkt w programie wycieczki po tym mieście uchodzi dawna biblioteka akademicka. Obecnie mieści się w niej Muzeum Historii Uniwersytetu – ciekawa placówka muzealna, z której Estonia może być wyjątkowo dumna. Warto też odwiedzić Tartuskie Muzeum Sztuki, którego zbiory również mogą oczarować turystów swą atrakcyjnością.