Włoska La Spezia i jej niezwykłe muzea

Włoskie miasta mogą nas zaskoczyć swymi atrakcjami. Jeśli celem naszej wycieczki stanie się La Spezia, z pewnością będziemy pod wrażeniem tutejszych placówek muzealnych. Są to wspaniałe atrakcje turystyczne, które przyciągają tu turystów z całej Europy. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po tym ważnym porcie?

La Spezia – co warto wiedzieć o tym włoskim mieście?

La Spezia znana jest przede wszystkim jako ważny port oraz ważna baza dla włoskiej floty wojennej. Włochy mogą się tu również pochwalić ciekawymi placówkami muzealnymi, które jako unikalne atrakcje turystyczne, zdobyły wielkie uznanie na całym świecie. Pierwsza ważna placówka to Muzeum Morskie.

Muzea w mieście La Spezia

To największe muzeum o tej tematyce, jakim mogą się pochwalić Włochy. Możliwość zwiedzenia tutejszej ekspozycji jest wielką atrakcją dla każdego miłośnika morza i podróży. Modele statków są tu największą ciekawostką, jednak i inne eksponaty zasłużyły tu na zainteresowanie. Wspaniałymi zbiorami może się też pochwalić Muzeum Miejskie, które jest ciekawe już ze względu na samą swą siedzibę. Muzeum to urządzono w ciekawym miejscu – w klasztorze franciszkańskim, który sam w sobie stanowi cenną pamiątkę z XVII stulecia.

W czasie wycieczki po tej miejscowości nie można też pominąć najmłodszego muzeum, którego tematyka intryguje i skutecznie zachęca do odwiedzin. Tą atrakcją jest założone w 2000 roku Muzeum Pieczęci. Można tu zobaczyć około 1, 5 tysiąca pieczęci. Pochodzą one z różnych okresów historycznych oraz z różnych regionów świata. Te najciekawsze pieczęcie pochodzą ze starożytnego Egiptu i mają ogromną wartość.

Podsumowanie wpisu o włoskim mieście La Spezia

Ciekawe zbiory można też ujrzeć w miejscowym zamku. Tu urządzono Muzeum Archeologiczne, które jest wyjątkowo ciekawym miejscem dla każdego miłośnika historii.

źródło: https://www.nakoncuswiata.pl/ – podróże, turystyka, atrakcje