Skarby ziemi włoskiej: Padwa

Jest jednym z najpiękniejszych włoskich miast, a jej zwiedzenie może okazać się niezwykłą przygodą. Biura podróży nie bez powodu tak chętnie organizują wycieczki na teren tego miasta. Wspaniała i pełna wyjątkowych budowli Padwa może oczarować każdego, a Włochy na terenie tego miasta prezentują się wspaniale. Jakie zabytki warto zobaczyć na terenie tego miasta?

Padwa to przede wszystkim ośrodek miejski, który idealnie sprawdza się jako cel wycieczki dla miłośników sztuki. Wspaniała kultura oraz niezwykła przeszłość tego miasta sprawiają, że Padwa zaskakuje swym pięknem i bogactwem niemal na każdym kroku. Historyczne centrum Padwy to wyjątkowa kolekcja historycznych budowli, wśród których znajdują się zarówno wspaniałe pałace, jak i perełki architektury sakralnej. Jednym z tych zabytków, dzięki którym Padwa stała się miastem znanym w świecie pielgrzymów, jest niezwykła bazylika Sant Antonio.

W jej wnętrzu znajdują się relikwie świętego Antoniego, które przyciągają pielgrzymów z odległych zakątków świata. Sama bazylika przyciąga uwagę swą architekturą, a jej charakterystyczna bryła stała się jednym z symboli Padwy. Inną perełką sztuki sakralnej na terenie tego miasta jest kaplica Scrovegnich, której najwspanialszą ozdobą są freski Giorra. Piękne pałace oraz gmach uniwersytetu to kolejne perełki, których w czasie wycieczki po tym mieście pominąć nie można.

Padwa może zaskoczyć też miłośników przyrody oraz tych, którzy po zwiedzeniu miasta chcą wypocząć w otoczeniu zieleni. Czeka na nich wspaniały ogród botaniczny, którego początki przypadają na połowę XVI wieku. Z pewnością zasługuje on na uwagę, a czas spędzony na jego terenie nie pójdzie na marne. Zielona Padwa może się okazać dla turystów tak samo atrakcyjna, jak historyczna zabudowa znajdująca się w jej historycznym centrum.

Cudne miejsca na wycieczki można też namierzyć w Polsce. Jedne z najpiękniejszych miejsc w kraju opisujemy pod adresem www.kazimierz24.pl.